Meble medyczne – jak wyposażyć gabinet lekarski?

meble do gabinetu medycznego

Meble medyczne – jak je wybrać?

Przychodnia zdrowia, to szczególne miejsce bliskie każdemu choremu, ale również bardzo bliskie lekarzowi. Wielu lekarzy w trakcie swojego życia olbrzymi odsetek czasu spędza w przychodni. Zawężając jeszcze bardziej, spędza czas w swoim gabinecie. Gabinet lekarski dla wielu osób zajmujących się kardiologią, neurologią, nefrologią, stomatologią, psychiatrią i wieloma innymi dziedzinami medycyny. Staje się ich drugim domem. To tam przyjmują swoich pacjentów, to tam przekazują im dobre i trudne do zrozumienia i zaakceptowania informacje na temat ich stanu zdrowia. To w gabinecie lekarskim przeprowadzane są podstawowe badania, a także odbywa się rozpoznanie choroby. Dlatego dobrze jak znajdują się w nim profesjonalne meble medyczne.

To właśnie w gabinecie przeprowadzane są podstawowe zabiegi medyczne związane z danym schorzeniem. Ważnym jest zatem, aby gabinet lekarski był dostosowany zarówno do oczekiwań lekarza, jak i przychodzących do niego pacjentów. Musi on dawać obu stronom podczas procesu leczenia, jak najwyższy komfort. Bez wątpienia sprzyja relacji zaufania, jaka musi zostać ukształtowana pomiędzy pacjentem i lekarzem, aby proces leczenia mógł przebiegać w harmonii.

Intymność dla pacjenta

Pierwszym niezwykle ważnym elementem stanowiącym wyposażenie gabinetu lekarskiego powinny być drzwi akustyczne. Będą w stanie nie dopuścić do tego, aby treści rozmowy pomiędzy lekarzem i pacjentem wydostały się poza gabinet. Niestety, nie wszyscy lekarze dbają o zachowanie tajemnicy lekarskiej i o budowanie swoistego rodzaju intymności, która dawałaby ich pacjentom poczucie bezpieczeństwa. Sprawa drzwi gabinetu jest o tyle istotna, iż żaden z pacjentów nie chce, aby o jego schorzeniu dyskutowała cała przychodnia. Ważnym bez wątpienia jest to, aby wyposażanie gabinetu rozpocząć od drzwi. Kolejnymi elementami wyposażenia gabinetu jest podłoga, która powinna gwarantować stosunkowo wysoką przyczepność. Tak aby żaden z pacjentów, którzy przybywają z różnymi schorzeniami i w różnej fazie choroby, a także w różnym wieku nie uległ kontuzji.

Komfort i wygoda

Gabinet lekarski powinien też dawać pacjentom poczucie komfortu. Krzesło lub fotel dla pacjenta powinien umożliwiać swobodny dostęp lekarza do pacjenta celem przeprowadzenia podstawowych badań. Meble medyczne bardzo często charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Dobrze jeżeli na wyposażeniu gabinetu znajduje się wygodna kozetka z możliwością zmiany jej wysokości. Sprawi ona, że badanie pacjenta w pozycji leżącej będzie wygodne zarówno dla niego, jak i lekarza. Dostosowanie wysokości kozetki przy użyciu elektrycznie sterowanych siłowników sprawi, że niewielkim kosztem sił będzie można przeprowadzić badanie w wygodnym ułożeniu dla pacjenta i lekarza, a także ze swobodnym zastosowaniem innej aparatury medycznej. W wyposażeniu gabinetu nie powinno zabraknąć ergonomicznego biurka oraz kilku półek i szafek. Wszystkie wózki medyczne stanowiące wyposażenie gabinetu powinny mieć stosowne atesty tak, aby ich używanie nie zagrażało bezpieczeństwu pacjentów i lekarza. Kupuj je tylko w sprawdzonych sklepach

Kolorystyka ścian

Na wystrój gabinetu składają się jeszcze inne elementy. Jednym z nich jest kolorystyka ścian, rolet okiennych i innych elementów wyposażenia. Kolory gabinetu powinny stwarzać poczucie atmosfery domu, a nie chłodnego gabinetu znanego sprzed lat, gdzie białe kafelki łączyły się z białym sufitem poprzez białą ścianę. Oświetlenie gabinetu powinno spełniać nie tylko funkcję ozdobną, ale powinno gwarantować najwyższy komfort pracy lekarza bez szkody dla jego wzroku. Zauważyć należy, że obecnie wiele gabinetów medycznych jest bardzo dobrze i komfortowo wyposażonych. Stwarzają one dla pacjenta bardzo komfortowe warunki leczenia, a dla lekarzy, których gabinety bywają ich drugimi domami dają swobodę pracy, wpływając także na jej jakość. Odpowiednia kolorystyka oraz wygodne meble medyczne sprawą że Twój gabinet będzie miejscem które nie odstrasza.


Wrona Styl

No description.Please update your profile.