Czy meble metalowe sprawdzą się w domu?

Meble metalowe – nie tylko w warsztacie

Meble z metalu wielu osobom kojarzą się z widokiem warsztatu samochodowego. Rzeczywiście tak jest, że wiele osób tam dostrzega szafki, regały, stoły i półki wykonane z metali. Metale są idealnym tworzywem do produkcji mebli służących na wielu stanowiskach pracy. Należy jednak pamiętać, że mebel wykonany z metalu przewodzi prąd. Dlatego nie nadaje się do prac związanych z obsługą maszyn i urządzeń elektrycznych. W takich sytuacjach metal z reguły łączony jest z innymi tworzywami, jak drewno. Bardzo często wówczas stalowa konstrukcja połączona jest z drewnianym blatem. Meble metalowe lub oparte na metalowej konstrukcji są bez wątpienia gwarantem trwałości. Wiele z nich służy w warsztatach i firmach produkcyjnych przez wiele lat.

Zastosowanie profesjonalne

Metalowe meble bardzo często możemy spotkać również w instytucjach publicznych, instytucjach służby zdrowia, a także w parkach, poczekalniach, przystankach kolejowych, przystankach autobusowych oraz ogródkach piwnych. Meble metalowe w urzędach i przychodniach zdrowia. To przede wszystkim szafy służące do przechowywania dokumentów, akt osobowych i innych ważnych urządzeń lub dokumentacji objętej ochroną danych osobowych. Obok metalowych szaf z półkami znajdziemy tam również szafki z półkami na kartoteki. Najczęściej można je zobaczyć w recepcjach ośrodków zdrowia. W parkach i poczekalniach oraz na przystankach komunikacji publicznej można zauważyć ławki wykonane z metalu lub z połączenia metalu i drewna. Ławki takie mają gwarantować przede wszystkim trwałość na dłuższy okres czasu. Dają pewność, iż nie zostaną w łatwy sposób zniszczone przez wandali. W wielu ogródkach piwnych z metalu bywają wykonane krzesła, ławki i stoliki, które gwarantują stosunkowo wysoką odporność ogródkowych mebli na czynniki atmosferyczne.

W domu także się sprawdzą

Metalowe meble mogą także stać się elementem wyposażenia mieszkań. Tak, jak to miało miejsce w okresie międzywojennym, kiedy to metal był jednym z elementów współwystępującym z drewnem. Wystarczy spojrzeć na biurko prezydenta Mościckiego w wiślańskim zameczku na Zadnim Groniu. Tam metal wręcz góruje nad drewnem. Współcześnie głównym meblem wyposażenia mieszkań wykonanym z metalu są sejfy i kasy pancerne. W wielu przypadkach meble metalowe znajdują się w piwnicach, szopkach, przydomowych warsztatach oraz garażach. Trudno wyobrazić sobie metalowe meble w salonie, sypialni, czy łazience. Patrząc jednak na te pokoje najczęściej metalowe meble znajdziemy w sypialni.

W ofertach wielu wytwornych sklepów meblowych znajdziemy konstrukcje łóżek wykonanych z metalu. Niejednokrotnie łóżka te wyglądają, jak arcydzieła sztuki, gdzie metaloplastycy z niezwykłą starannością wykonali swoją pracę i włożyli serce w powstanie metalowego mebla. Wielu stylistów i projektantów z branży meblowej wybrało metal, jako ważne tworzywo służące za podstawowe tworzywo służące do produkcji mebli do salonu, czy łazienki. Metalowe półki łazienkowe z nierdzewnej stali pokryte odpowiedniej grubości warstwą metali gwarantujących blask i lśnienie mogą stać się prawdziwą ozdobą każdej łazienki. W salonie meble z metalu, to zwykle dzieła sztuki, które nie tyle służą przechowywaniu różnych przedmiotów, ale przede wszystkim są ozdobą mieszkania.

Podsumowanie

Warto zaznaczyć, że żadne tworzywo nie daje osobie podchodzącej do produkcji mebli, jak do sztuki tyle możliwości projektowych, co metal. Dodatkowo w wyposażeniu mieszkań dostrzec można wiele metalowych elementów, jak żyrandole, kinkiety, podstawy na prasę, czy kwietniki. Te elementy mogą pięknie komponować się z metalowymi meblami, pod warunkiem, że meble te będą dziełem artysty, a nie seryjnie produkowanymi szafkami na dokumenty, czy narzędzia.


Wrona Styl

No description.Please update your profile.